VESINEITSIKUL KÜLAS
Õppeekspositsioon Alatskivi looduskeskuses
.

Idee autor-Anneli Ehlvest
Teostus-Mtü Hinokad

Õppe-ekspositsioon " Vesineitsikul külas asub Alatskivi Looduskeskuses ja valmis aastatel 2007-2008.

„Vesineitsiku veerestoran”
-
s.o. mänguline restoraninurk, kus külastaja saab kehastuda erinevateks veeloomadeks ja vastavalt sellele siis omale menüüd ja ka lauakaaslasi valida- viimasteks sobivad ikka need, kes sind ennast ära süüa ei himusta.

 
     

„Vesineitsiku eluring”-keeratavale  kettale on maalitud kogu vesineitsiku elutsükkel munast kuni uue paaritumise ja munemiseni. Taustal saab jälgida aastaaegade vaheldumist erinevatel eluettappidel.

Osavusmängud„Aita kiilivastsed koju” jt.-need on aukudega vineertahvlid, kus aukude juurde on joonistatud erinevad ohud ja mängijal tuleb kuulike nööride abil aukudest mööda juhtida.
„Ilmateate kapp”-vee keskkonna füüsikalisi ja keemilisi tingimusi ja nende muutust ja mõju tutvustav moodul.
„Sugupuu”-Eesti kiililiste sugupuu. Tutvustab Eesti 54 kiililiiki (nb! KIILILIIK - loe kudaspidi tahad) nende omavahelises suguluses, lähtuvalt süstemaatikast ja ajaloolisest arengust.

  

Pildigalerii" -annab võimaluseerinevate veeputukatevastseid ja valmikuid kokku viia. Päriselus ei kohtu nad enamasti omavahel.Pildigaleriis otsivad aga 10 putukavastset oma vanemate raamitud maale. Abiks vanemate piltide leidmisel on neid ühendavad jooned nagu tugev vereside läbi erinevate põlvkondade. Olge siis neile abiks!        


         Kiilide infopunkt" (kiilikapp) - annab teavet kiilide elu erinevate tahkude kohta: milliseid kiile on olemas, milline on nende eluviis, liikumisstiilid ning ehitus vastsena ja valmikuna. Nende suhted üksteise, vaenlaste, saagi, keskkonna ja inimestega. Kuidas veereb kiilide eluring, milline on nende ajalugu ja jahivõtted.

  

Alatskivi loodusmaja külastamiseks teatage endast ette kas telefonil 7453 769 begin_of_the_skype_highlighting              7453 769 begin_of_the_skype_highlighting              7453 769      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              7453 769      end_of_the_skype_highlighting      end_of_the_skype_highlighting

või e-mailile looduskeskus@alatskivi.eeTOREDAID ELAMUSI KIILIDE KESKEL!