TUUNI ENNAST ROHELISEKS

Suvine noorteprojekt 2008. aastal kandis nime "Tuuni ennast roheliseks!".

I moodul 27.-29. juuni Verioral – TEE-ISE-PÄEV + spordipäev

II moodul 11.-13. juuli Räpinas – MIS-ON-PABER-PÄEV + jump-sytle tants ja kanuutamine

III moodul 18-20.juuli Põlgastes HEA-TUBA–PÄEV + vibulaskmine

IV moodul 25.-27. juuli Mikitamäel TÕMBA-METSA-PÄEV + orienteerumine

V moodul 1.-3. august Paluperas – "Kuidas tuunida ennast roheliseks?" + golf

VI - Lõpuüritus: 10.august 2008 Kanepis  ”TUUNI KANEPI ROHELISEKS!”


Peamine eesmärk oli äratada huvi ning levitada positiivset ja teadlikku suhtumist keskkonnasõbraliku töö- ja elustiili vastu. Et olla tulevaste otsustajate ja tegijate hulgas, kes aitavad kaasa uue jätkusuutliku majandusmudeli loomisele, on vaja olla looduse kodanik. Vaja on koguda uusi teadmisi ja igapäevaseid oskusi olemaks elu ja maailma hea ja tark sõber. Paralleelselt põhiteemale oli seekordses projektis ka suur rõhk pandud füüsilis-sportlikule tegevusele ning erinevate sportimisviiside tutvustamisele – noorte tervise edendamine läbi füüsilise aktiivsuse.

„Tuuni ennast roheliseks” noortealgatusprojekti käigus soovisime käsitleda meile olulisi ja hetkel päevakajalisi teemasid – säästlik ja loodussõbralik tarbimine, paberi olulisus tänapäevases Eestis, loodusannid meie ümber ja nende säästev kasutamine, taaskasutamine ja keskkonnasõbralik renoveerimine. Igale teemale pühendasime 2-3 päeva, mille vältel viidi läbi arutelusid, jagati praktilisi näpunäiteid ja uuriti, kuidas seda meil on võimalik päriselus rakendada.

Plaanitav noortealgatus kaasas noori 5-st eri paigast: Kanepist, Põlgastest, Verioralt, Räpinast, Mikitamäelt ja Hellenurmelt. Osalejate vanus oli 14-18 aastat. Igast  osalevast kohast on plaanis kaasata ühte moodulisse 8 noort (grupijuht k.a.) ehk kokku 40 inimest ühe mooduli nädalavahetusel. Igas moodulis võisid osaleda uued noored, seega ei pruugi 8 noort ühest kohast alati samad olla.

Projekti tuumikrühma kuulusid:
Päivi Margna
Külliki Margna
Triin Naudi
Liina Margna
Karoliine Lail

Noorteprojekti toetas Euroopa Noored ja kohalikud omavalitsused.
Käesolev projekt viiadi ellu Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil. Selle projekti sisu ei pruugi tingimata kajastada Euroopa Ühenduse või Euroopa Noored Eesti büroo seisukohti ega hõlma nendepoolset vastutust.
Kui tahad ise ka huvitavalt suve veeta - kirjuta meile ja uuri järgi: hinokad@gmail.com